Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Featured»Đerlek razbucao medijske spekulacije: SPP pod Usamom Zukorlićem nikada jedinstvenija!
Featured

Đerlek razbucao medijske spekulacije: SPP pod Usamom Zukorlićem nikada jedinstvenija!

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs03/10/2024Updated:03/10/2024Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Zamjenik predsjednika Stranke pravde i pomirenja (SPP), Edin Đerlek, u svojoj najnovijoj izjavi naglasio je da SPP, pod vođstvom Usame Zukorlića, nikada nije bila jedinstvenija.

“Na vašu veliku žalost, SPP ne puca po šavovima niti ima bilo kakvog raskola. Naprotiv, stranka na čelu sa predsjednikom Usamom Zukorlićem nikada nije bila jedinstvenija u politici koju vodi. Ta politika, za razliku od drugih političkih organizacija u Sandžaku, nikada nije podrazumijevala jednoumlje niti slijepo praćenje iracionalnog i pogubnog djelovanja, koje se svodilo na jeftini populizam ili uskostranački oportunizam. Takva destruktivna politika donijela je mnogo nepravde i štete ovom društvu, od koje se još uvijek oporavljamo”, rekao je Đerlek.

Đerlek je posebno istakao važnost visokog obrazovanja u Sandžaku, naglašavajući da će se SPP ozbiljno i sistemski baviti tim izazovom.

“Za našu stranku, pitanje Državnog univerziteta i sveukupnog visokog obrazovanja u Sandžaku od najvećeg je značaja. Međutim, kao stranka koja se vodi principom pravde, nikada nećemo ćutati na nepravdu koja se čini pred očima javnosti, a o kojoj drugi politički lideri ne smiju ni riječ prozboriti”, dodao je Đerlek.

Osudio je i nedavne napise u internet mediju bliskom SDP-u, nazivajući ih tendencioznim i perfidnim, s ciljem izazivanja razdora unutar SPP-a.

“Ti tekstovi nemaju drugi cilj osim širenja fitne i razdora, ali umjesto toga, dodatno zbijaju redove naše stranke i potvrđuju da smo na pravom putu. Sljedeći put, pozabavite se suštinskim problemima u našoj zajednici, to bi bilo daleko korisnije nego pokušavati spletkama u šejtanskom maniru. Gospodo, to vam je promašaj”, zaključio je Đerlek.

Edin Đelek SPP Usame Zukorlić
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleHezbollah napravio zasjedu Izraelcima na jugu Libana: “Počeli su bježati i vrištati”
Next Article Predsjednica Općine Tutin Selma Kučević na otvaranju Via Ferate Piva u Plužinama
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Raspisan konkurs za izbor predsjednika Osnovnog suda u Sjenici

15/06/2026

Zapušteno dvorište srednjih škola u Tutinu: Učenici i roditelji upozoravaju na zmije i nesigurnost

15/06/2026

MUP Srbije: Do 21. juna pojačana kontrola vozača, fokus na alkohol i droge

15/06/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Raspisan konkurs za izbor predsjednika Osnovnog suda u Sjenici

Iranska državna TV proglasila pobjedu i potvrdila mirovni sporazum: “Amerika je bila primorana na potpis”

Zapušteno dvorište srednjih škola u Tutinu: Učenici i roditelji upozoravaju na zmije i nesigurnost

MUP Srbije: Do 21. juna pojačana kontrola vozača, fokus na alkohol i droge

Edi Rama: Na poziv Amerike otvorili smo kamp za mudžahedine u Albaniji za rat protiv Irana

Velika akcija na Kosovu: Uhapšeno pet bivših srpskih specijalaca zbog masakra iz 1999. godine

Zaboravljena rock historija Sandžaka: Kako je Novi Pazar 1978. okupio mlade muzičare iz cijelog kraja

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.