Inicijativa slobodnih građana (ISG) iz Novog Pazara saopćila je da je povjerenik za informacije od javnog značaja naložio Opštoj bolnici u ovom gradu da im dostave informacije koje su tražili na osnovu Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja.
U saopćenju, koje prenosi radio Sto plus, se navodi da je povjerenik donio tri rješenja na osnovu njihovih žalbe za zahtjeve koji se odnose na broj zaposlenih, proceduru zapošljavanja i dodjelu specijalizacija.
“Novopazarski Dom zdravlja i Zavod za javno zdravlje su odgovorili na ova pitanja, dok Opšta bolnica već par mjeseci ne odgovara na naše zahtjeve. O svemu smo obavijestili povjerenika za informacije od javnog značaja, koji je podržao legitimne zahtjeve građana”, navode u ovom udruženju građana.
Dodaju da je, u skladu sa rješenjem povjerenika, bolnica dužna da do kraja ovog mjeseca odgovori na njihova pitanja, a da će u suprotnom pretrpeti kaznene mere, koje joj u nastavku postupka može izdati povjerenik.
