Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Featured»Mlaka reakcija SDP na teške optužbe SDA: “Kijamet koalicija” kao gorka sudbina Sandžaka?
Featured

Mlaka reakcija SDP na teške optužbe SDA: “Kijamet koalicija” kao gorka sudbina Sandžaka?

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs16/04/2024Updated:16/04/2024Nema komentara3 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

U neočekivano mlakoj rekaciji na teške optužbe SDA Sandžaka, Sandžačka demokratska partija (SDP) ocijenila danas da Ugljaninova stranka već decenijama ne nudi konkretna rješenja građanima, te da svoj politički opstanak gradi na podizanju međunacionalnih tenzija kako bi se predstavili kao tobožnji zaštitnici Bošnjaka.

U saopćenju za javnost, SDP je istakla da je pogubna politika, koju je u prošlosti provirala SDA Sandžaka, dovela do ozbiljnih posljedica, uključujući vojnu represiju u Novom Pazaru tokom 90-ih godina. SDP je naglasila da je mir i stabilnost prioritet, te da će se boriti po svaku cijenu kako bi to ostvarili.

“Nama nisu potrebne tenzije, nama su potrebni mir i stabilnost, i to ćemo ostvariti po svaku cijenu”, istakla je SDP u saopćenju.

Takođe, SDP je pozvao sve političke aktere, bez obzira na nacionalnu pripadnost, da ne dopuste dalji rast tenzija u Novom Pazaru i širem području Sandžaka.

SDA Sandžaka je ranije danas optužila SDP i Srpsku naprednu stranku da preko državnih službi i medija, kontrolisanim tenzijama i doziranim frustracijama izazivaju osjećanje nesigurnosti i bezperspektivnosti kod građana Sandžaka.

“Kijamet koalicija” SDA-SDP kao gorka sudbina Sandžaka

Neočekivano blaga reakcija na ozbiljne optužbe SDA ukazuje na to da SDP eventualno i dalje računa na koliciju sa Ugljaninom u Novom Pazaru, ali i ostalim sandžačkim opštinama. O tome se intezivno pregovaralo, ali zbog ogromnih apetita sa strane Ugljanina, do ulaska SDA u vlast u Novom Pazaru ipak nije došlo.

Očigledno se čekaju rezultati lokalnih izbora u Tutinu i Sjenici, gdje bi SDP ponovo mogla u koaliciju sa oslabljenom SDA, koja je za njih najpoželjniji partner. Također, SDP ne želi ulaziti u dublji politički obračun sa SDA, jer su svjesni da je bajramski kamionski performans izveden u saradnji srpskog režima i Ugljaninove stranke.

Političko mudrovanje SDP, kao krajnja reakacija na teške optužbe za izazivanje tenzija i destabilizaciju Sandžaka, zbunjujuće djeluje, prije svega za članstvo te stranke. Samo par dana ranije, na Kongresu SDP, osnivač te partije Rasim Ljajić javno je dao obećanje da ta stranka više neće biti vreća za udaranje. Međutim već danas imamo situaciju da je SDP primila gomilu niskih udaraca od strane Ugljaninove stranke, a da je reakcija SDP na to bila više nego mlaka, što predstavlja klasičan primjer nedosljednosti u političkom djelovanju.

Pored toga, pojedini funkcioneri SDP, koji su iznosili ozbiljne kritike na račun politike Ugljanina i SDA, zbog svojih stavova doživjeli su tihu osudu od vrha svoje stranke, a neki su čak dijelom diskomunicirani i zaobiđeni u unutarstranačkoj komunikaciji i odlučivanju.

Jasno je ponašanje SDA Sandžaka, koja je primorana da zbog svojih glasača napada SDP, ali je pitanje da li je naupućeno članstvo te stranke u mogućnosti da razumije ovakvo ponašanje vrha sopstvene stranke.

Kako god, u svemu ovom desio se i jedan neočekivani benifit, jer je demistifikovana i ogoljena tajna saradnja SDA Sandžaka sa Vučićevim režimom, iako ona godinama traje i odvijala se javno ili tajno sa svim prethodnim srpskim režimima.

Izvor: Sandzacke.rs

Rasim Ljajić SDA Sandžaka SDP Sulejman Ugljanin
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleOvime je Iran gađao Izrael: Kruži snimak monstruoznog projektila izvučenog iz Mrtvog mora
Next Article Pukovnik Armije BiH o ulozi Sulejmana Ugljanina tokom ratnih 90-tih: Ne mogu ga nazvati čovjekom!
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Divlje deponije širom općine! Odvozi li komunalno preduzeće smeće u Jagodinu ili ga zatrpava u Tutinu?

22/01/2026

Erupcija nezadovoljstva zbog smeća na Pešteri, Melajci zaprijetili: “Blokirat ćemo saobraćaj i komunalno preduzeće”

22/01/2026

BINKU: Podrška mogućem početku nastave na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

22/01/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Divlje deponije širom općine! Odvozi li komunalno preduzeće smeće u Jagodinu ili ga zatrpava u Tutinu?

Erupcija nezadovoljstva zbog smeća na Pešteri, Melajci zaprijetili: “Blokirat ćemo saobraćaj i komunalno preduzeće”

Ukrajina odlikovala novinara iz Crne Gore: Božidar Proročić dobio visoki državni orden!

BINKU: Podrška mogućem početku nastave na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

Janjić tvrdi: Vučić i BIA direktno namještali izbore u SAD-u

Zukorlić poslao poruku Sandžaklijama u Bosni: Glasajte one kandidate koji dođu u Sandžak i ponude jasan program

Čas raspada: 14. vanredni kongres SKJ i politička smrt Jugoslavije

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.