Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Featured»“Nije diskriminacija”: RTS se izvinio malom šampionu iz Novog Pazara
Featured

“Nije diskriminacija”: RTS se izvinio malom šampionu iz Novog Pazara

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs19/10/2024Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Na krosu RTS-a održanom prije sedam dana u Leskovcu, dječak Abdulah Šehović iz Novog Pazara osvojio je prvo mjesto u trci za učenike prvog razreda na 500 metara. Iako je trijumfovao i primio medalju i diplomu, njega nije bilo na postolju i njegovo ime nije pomenuto, dok su se čula imena tri druga dječaka.

Kako su dječaci koji su navedeni kao najbrži srpskog porijekla, u lokalnim medijima i na društvenim mrežama povela se polemika da li je prema mališanu iz Novog Pazara učinjena nepravda na nacionalnoj osnovi.

Fotografija na kojoj Abdulah već ima diplome u rukama i medalju oko vrata, ali iza njega na postolju stoje tri druga dječaka, s kojima se (sudeći po snimku) trkao u istoj grupi, izazvala je posebnu pažnju.

Na društvenim mrežama pokrenuta je kampanja pod hashtagovima #stop #diskriminacija #sport #rts #srbija #rtskros, gdje građani izražavaju svoju podršku Abdulahu i osuđuju ovakav vid diskriminacije.

Organizatori trke i sama Radio-televizija Srbije u svom izvinjenju na kraju Drugog dnevnika saopćili su da nije riječ o diskriminaciji, već, kako kažu, o tehničkoj grešci, prenosi N1.

“Dvanaestog oktobra u Leskovcu, dječak Abdulah Šehović iz Novog Pazara osvojio je prvo mjesto u trci učenika prvog razreda na 500 metara. Iako je trijumfovao i primio medalju i diplomu, njegovo ime nije spomenuto prilikom službenog proglašenja pobjednika, što je izazvalo zabrinutost i nedoumice u Novom Pazaru“, naveo je voditelj RTS-a.

Stevan Kovačević, direktor i osnivač krosa RTS-a, objasnio je da je došlo do tehničke greške organizatora trke, zbog koje Abdulah Šehović nije bio na pobjedničkom postolju.

“Tehnička greška zapisničkog stola u Leskovcu prvobitno je uzrokovala ovaj nesporazum koji je odmah razjašnjen nakon razgovora sa gradonačelnikom Nihatom Biševcem, kao i s porodicom malog Abdulaha. Naravno, ponovno ćemo proglasiti dječaka za pobjednika, a on je i u Leskovcu proglašen za pobjednika te je dobio zlatnu medalju i diplomu. Vjerujem da ćemo ovaj nesporazum otkloniti na obostrano zadovoljstvo“, rekao je Kovačević za RTS.

Podsjetio je da u 34 godine postojanja krosa RTS-a nisu imali nijednu jedinu crnu mrlju.

RTS se također izvinio zbog, kako su rekli, nenamjerne greške koja se dogodila u organizaciji trke, a zbog toga i u izvještaju koji je emitovan u emisiji “Ovo je Srbija”.

Još uvijek nije potpuno razjašnjeno zašto je dječaku data diploma za osvojeno prvo mjesto i medalja, a nije se našao na postolju, gdje su čekala tri njegova vršnjaka.

Abdulah Šehović Novi Pazar RTS RTS kros
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleMladi poljoprivrednik Ernad Bećirović modernizira porodičnu tradiciju voćarstva
Next Article Rasim napisao četiri pjesme za prvi album benda “Damar” i otkrio sa kojom pjevačicoma bi sarađivao
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Šta je donio izbor Mojtabe Khameneija: Umjesto unutrašnjeg sloma, Teheran je zbio redove

11/03/2026

Budžetska komedija: Tutin raspisao konkurs za sufinansiranje medijskih projekata, na raspolaganju 100.000 dinara

10/03/2026

Erdoganova izaslanica na “Iftaru mira”: Zeynep Yıldız – turska političarka s korijenima u Novom Pazaru

10/03/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Oslobađanje Meke: Dan najveće pobjede

Rustem Raza, Napoleonov tjelohranitelj

Šta je donio izbor Mojtabe Khameneija: Umjesto unutrašnjeg sloma, Teheran je zbio redove

Pešter traje i ostaje

Palo ekspresno pomirenje, Azerbejdžan šalje pomoć Iranu

Budžetska komedija: Tutin raspisao konkurs za sufinansiranje medijskih projekata, na raspolaganju 100.000 dinara

Larijani odgovorio Trumpu: Ni veći od vas nisu uništili iransku naciju, ti se čuvaj da ne budeš eliminisan

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.