Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Featured»Schmidt o Dodikovim potezima: Ne znam koje droge koristi, ali živi u svijetu snova
Featured

Schmidt o Dodikovim potezima: Ne znam koje droge koristi, ali živi u svijetu snova

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs08/07/2023Updated:08/07/2023Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Christian Schmidt boravi u Dubrovniku gdje učestvuje u “Dubrovnik forumu” na kojem se razgovara i o budućnosti Zapadnog Balkana na putu ka Evropskoj uniji.

Komentirajući situaciju u Bosni i Hercegovini, Schmidt je rekao kako postoji napredak na državnom nivou te da su usvojene neke važne odluke, ali da cijeli rad otežava ponašanja pojedinih političara, a naročito Milorada Dodika.

“Mislim da možemo napraviti pozitivnu promjenu u BiH. Dodik ide sve dalje i dalje. Ne znam koje droge koristi, ali čini se da je to droga ponosa koja mu ne daje moć prosuđivanja političke realnosti. Moramo čuvati Dejtonski mirovni sporazum ne samo živim već kao osnovu za unapređenje na putu ka EU integracijama. Ovdje je stvar stvaranja okruženja za mlade gdje oni žele ostati, živjeti i imati odgovore na neka pitanja”, rekao je Schmidt.

Poručio je i kako Dodik svojim potezima agresivno testira Dejtonski sporazum.

” Moram reći da živi u svijetu snova. Neće biti popuštanja u kršenju Dejtonskog mirovnog sporazuma. ‘Ubijanje’ Ustavnog suda, koji je jedna od najvažnijih institucija u državi, neće biti prihvaćeno. Nadam se da razumije da ima šansu da pokaže da je konstruktivan i nadam se da će to pokazati u narednim sedmicama”, ističe visoki predstavnik.

Kada je riječ o odlukama koje je donio, visoki predstavnik je objasnio kako je bio primoran na takvo djelovanje.

“Morao sam uraditi to. Da sam prihvatio da neko ne prihvata odluke suda, to bi ugrozilo obične ljude. Milorad Dodik pokušava transformisati RS u Pridnjestrovlje. Nećemo to dozvoliti i računam na podršku, ne samo međunarodne zajednice, već susjednih zemalja. Boravak u Dubrovniku me zbog toga ohrabruje”, rekao je Schmidt.

Na kraju, osvrnuo se i na nastavak iskorištavanja svojih ovlasti kao visokog predstavnika.

“Postoje i drugi alati o kojima se razgovara. Nisam od onih koji najavljuje, a ne djeluje. Isto tako, ponekada ne najavljujem, a djelujem. Nekada u BiH morate koristiti i druge mehanizme zbog specifične situacije”, zaključio je visoki predstavnik Christian Schmidt.

Izvor: Klix.ba

Christian Schmidt Milorad Dodik
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleLjajić ih molio da ne idu: Kako je Turcima propao biznis sa 1.000 ljudi u Leskovcu
Next Article Počinje konzervacija Kur'ana Husein paše Boljanića
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Nevjerovatno! Kroz Sjenicu prolazi pruga, a njena jedina stanica zjapi prazna

15/04/2026

Od 2020. godine u saobraćajnim nesrećama na području Novog Pazara, Sjenice i Tutina poginula 41 osoba

15/04/2026

Moguća obustava rada u Gradskoj čistoći: Radnici traže hitnu uplatu doprinosa i ovjeru knjižica

14/04/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

NAJNOVIJI ČLANCI

Nevjerovatno! Kroz Sjenicu prolazi pruga, a njena jedina stanica zjapi prazna

Isplivali detalji: Iranci koristili kineske satelite za ciljanje američkih baza i brodova

Teheran spremio odgovor na Američku blokadu: “Zatvorit ćemo Crveno more i Perzijski zaljev za svu trgovinu”

Od 2020. godine u saobraćajnim nesrećama na području Novog Pazara, Sjenice i Tutina poginula 41 osoba

Rastu tenzije na Bliskom istoku: Iranski tanker prošao Hormuški tjesnac uprkos američkoj blokadi

Veliki Izrael utemeljen na masakrima civila

Moguća obustava rada u Gradskoj čistoći: Radnici traže hitnu uplatu doprinosa i ovjeru knjižica

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.