Close Menu
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
PRETPLATA
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Sandzacke.rs
Home»Featured»Turska proglasila trodnevnu žalost zbog danas ubijenih Palestinaca

Turska proglasila trodnevnu žalost zbog danas ubijenih Palestinaca

Sandzacke.rs14/05/20180
Podijeli Facebook Twitter Copy Link Email Telegram
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Zamjenik premijera Turske i glasnogovornik Vlade Bekir Bozdag je izjavio da je Izrael odgovoran za današnje napade na Palestince u Gazi.

“Najveći krivac za današnji masakr je, bez sumnje, izraelska država. Ali, koliko god je Izrael odgovoran za ove masakre, isto toliko je odgovorna još jedna zemlja, SAD, američka administracija”, rekao je Bozdag.

Istakao je i da je Turska povodom dešavanja u Gazi donijela odluku o sazivanju sjednice Organizacije islamske saradnje (OIC) u petak.

Naglasio je kako je njegova zemlja proglasila trodnevnu žalost zbog Palestinaca koje su danas ubili izraelski vojnici, te dodao da je Turska pozvala ambasadore iz Tel Aviva i Washingtona na konsultacije u Ankaru.

Izraelska vojska ubila je najmanje 55 Palestinaca na protestima koji se od jutros održavaju na granici Gaze zbog otvaranja američke ambasade u Jerusalemu.

Ministarstvo zdravstva u Gazi saopćilo je da su izraelske snage i ranile najmanje 2.771 demonstranta, među kojima se nalazi i na stotine osoba sa ranama zadobijenim hicima izraelskih vojnika iz vatrenog oružja.

Hiljade Palestinaca podigli su šatore na granici Gaze i Izraela i protestiraju zbog preseljenja ambasade SAD-a iz Tel Aviva u Jerusalem i podsjećaju na Nakbu.

Inače, na današnji dan 1948. godine na okupiranoj palestinskoj zemlji proglašena je nezavisnost Izraela. Tako je počeo veliki progon Palestinaca koji se obilježava svakog 15. maja kao Nakba ili Velika katastrofa.

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Vezani članci

Policija premjestila protest u Novom Pazaru sa magistrale na kružni tok

07/07/2025

Izrael naredio regrutaciju za 54.000 ultraortodoksnih Jevreja koji su bili izuzeti od služenja vojske

07/07/2025

Komandant izraelske vojske: Ne možemo uništiti Hamas, fokus treba biti na oslobađaju talaca

07/07/2025
NAJNOVIJI ČLANCI

U jeku protesta u Srbiji: Ana Brnabić obišla Weizmannov institut u Izraelu kojeg je Iran sravnio s zemljom

07/07/2025

Tomislav Marković: Nekažnjeni zločini imaju običaj da se ponove

07/07/2025

Kosovski ministar: Prijetnja bombom Skupštini Kosova došla iz Srbije

07/07/2025

Policija premjestila protest u Novom Pazaru sa magistrale na kružni tok

07/07/2025

Mještani Golog Brda u dimu i strahu: “Ne može da se živi niti diše od deponije”

07/07/2025
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2024 Sandzacke.rs

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.