Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Featured»Zukorlić: Izbori su pokradeni, Ljajić nema više legitimitet da vlada Pazarom
Featured

Zukorlić: Izbori su pokradeni, Ljajić nema više legitimitet da vlada Pazarom

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs26/12/2023Updated:26/12/2023Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Foto: SDP Srbije/SPP
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Lider Stranke pravde i pomirenja (SPP) Usame Zukorlić optužio je vlast Sandžačke demokratske partije Rasima Ljajića za “klasično pokradene izbore” u Novom Pazaru.

Zukorlić je u objavi na društvenim mrežama istakao da je opozicija imala dopuštenje za ponovno prebrojavanje glasova na samo 15 biračkih mjesta, gdje su, prema njegovim riječima, dokumentirane nepravilnosti na 14 njih.

Optužio je stranku Rasima Ljajića za navodnu masovnu kupovinu glasova, ucjenjivanje 10.000 zaposlenih u 50 ustanova, za falsifikovanje ličnih karata, te prisustvo fiktivnih lica u biračkom spisku, najviše na Hadžetu.

Govoreći o protestu opozicije u Beogradu, predvođene Draganom Đilasom, istakao je da oni iznose argumente da su Srbi iz Bosne i Hercegovine s državljanstvom Srbije organizirano dovoženi kako bi utjecali na ishod glasanja.

Kaže da je to glavni razlog zahtjeva opozicije za ponavljanjem izbora, te ističe podršku medija, posebno u regiji, te i podršku međunarodnih organizacija.

“To im je dovoljan razlog da traže ponavljanje izbora. Organizuju štrajk glađu, redovne proteste, a i demolirali su zgradu beogradske gradske uprave. Vidim imaju masovnu podršku medija, naročito u regionu, kao i podršku međunarodnih organizacija.

Zukorlić je izrazio nezadovoljstvo dvojnim standardima i zapostavljanjem Novog Pazara i Sandžaka, navodeći da želi ponavljanje izbora, jer Rasim Ljajić, prema njegovim tvrdnjama, nema više legitimitet za obnašanje vlasti u Novom Pazaru.

Nazvao je ironičnim podršku srpske opozicije predvođena Đilasom Rasimu Ljajiću na lokalnim izborima s 3.000 glasova, čime su, prema Zukorlićevim navodima, omogućili većinu na Gradskoj izbornoj komisiji (GIK) kad im zatreba.

Izvor: Sandzacke.rs

izbori 2023 Novi Pazar Rasim Ljajić SDP SPP Usame Zukorlić
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticlePreminula i četvrta osoba od posljedica udesa kod Plava
Next Article Pazarci i Tutinci primaju najniže plate u Sandžaku
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Šta je donio izbor Mojtabe Khameneija: Umjesto unutrašnjeg sloma, Teheran je zbio redove

11/03/2026

Erdoganova izaslanica na “Iftaru mira”: Zeynep Yıldız – turska političarka s korijenima u Novom Pazaru

10/03/2026

Ministarstvo demantuje navode: Ne postoji plan za otvaranje rudnika kod Novog Pazara

10/03/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Oslobađanje Meke: Dan najveće pobjede

Rustem Raza, Napoleonov tjelohranitelj

Šta je donio izbor Mojtabe Khameneija: Umjesto unutrašnjeg sloma, Teheran je zbio redove

Pešter traje i ostaje

Palo ekspresno pomirenje, Azerbejdžan šalje pomoć Iranu

Budžetska komedija: Tutin raspisao konkurs za sufinansiranje medijskih projekata, na raspolaganju 100.000 dinara

Larijani odgovorio Trumpu: Ni veći od vas nisu uništili iransku naciju, ti se čuvaj da ne budeš eliminisan

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.