Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Vijesti»Crna Gora»I sinoć neredi u Podgorici: Okupljeni uzvikivali “Turci, napolje”
Crna Gora

I sinoć neredi u Podgorici: Okupljeni uzvikivali “Turci, napolje”

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs28/10/2025Updated:28/10/2025Nema komentara1 Min Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Na ulicama glavnog grada Crne Gore, Podgorici, i sinoć su trajali neredi. Nakon što je grupa državljana Turske napala nekoliko Podgoričana i jednom od njih nanijela teške povrede hladnim oružjem, nastao je opći haos u zemlji, a koji još uvijek traje unatoč hapšenjima.

Kako javljaju crnogorski mediji, veća grupa građana i sinoć je bila okupljena u Podgorici, tačnije kod zgrade u kojoj su se sinoć krili turski državljani.

Na terenu su bile i jake policijske snage sa opremom za razbijanje demonstracija.

Okupljeni su uzvikivali “Turci, napolje”.

Povod nereda u glavnom crnogorskom gradu bio je incident kada je grupa državljana Turske napala i nožem ranila jednu osobu iz Podgorice.

Crnogorska policija je sprovodila racije na više lokacija i privela ukupno 45 turskih državljana.

Također, Vlada Crne Gore jučer je donijela odluku o privremenom ukidanju bezviznog režima za državljane Turske.

“U cilju očuvanja ekonomske aktivnosti i dobrih bilateralnih odnosa, u narednom periodu iniciraćemo intenzivne razgovore sa Republikom Turskom kako bi u duhu dobre saradnje i savežništva, pronašli najbolji model u obostranom interesu”, naveo je premijer Milojko Spajić u objavi na Platformi X.

Sjutra po hitnoj proceduri donosimo odluku o privremenom ukidanju bezviznog režima za državljane Turske. U cilju očuvanja ekonomske aktivnosti i dobrih bilateralnih odnosa, u narednom periodu iniciraćemo intenzivne razgovore sa Republikom Turskom kako bi u duhu dobre saradnje i…

— Milojko Spajić (@MickeySpajic) October 26, 2025

Crna Gora Podgorica
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleNovopazarski studenti stigli u Obrenovac: Građani ih dočekali uz povike “Pumpaj”
Next Article Rulja ili mržnja
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Decenijama ignorisan problem u centru Tutina: Rijeka Pečaonica pretvorena u ekološku bombu!

06/06/2026

“Učitelji su nas tukli kad govorimo bosanski”: Sjećanja bošnjačkih muhadžira u Turskoj

06/06/2026

Sjenica među pet općina koje dobijaju auto-cisterne za pitku vodu

06/06/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Život, borba i sjećanje: Džemo Koničanin, šehid ili gazija Sandžaka

Nije mit, nego historija: Sandžaklije su dva puta spasile Sarajevo

Mešihat protiv dijaspore ili dijaspora protiv Mešihata?

Pesnice od čelika i jezik pjesnika: Zašto niko nikada neće biti kao Muhammad Ali

Nakon ostavki Jolovića i Ratkovića: Biševac predložio nova pojačanja u Gradskom vijeću

Majski likovni salon u Tutinu: Umjetnost kao most tradicije, identiteta i savremenog izraza

Kulturno društvo “Preporod” i buđenje bošnjačkog identiteta u Sandžaku devedesetih

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.