Uprkos lošem vremenu i kiši koja je padala tokom večeri, sala Doma kulture u Priboju bila je ispunjena do posljednjeg mjesta, potvrđujući još jednom značaj zajedništva i obilježavanja vjerskih praznika među građanima ovog grada.
Kako prenosi RTV Novi Pazar, u organizaciji Sandžačke demokratske partije u Domu kulture održan je svečani bajramski koncert koji je okupio veliki broj građana, vjernika i gostiju.
Puna sala i odlična atmosfera pokazali su da ni kiša nije mogla spriječiti građane da zajedno obilježe Kurban-bajram, jedan od najvećih islamskih praznika.
Posjetioci su imali priliku uživati u bogatom kulturno-umjetničkom programu tokom kojeg su se smjenjivali nastupi izvođača tradicionalne muzike, interpretatora sevdalinki te članova kulturno-umjetničkih društava.

Posebnu pažnju publike privukli su nastupi najmlađih učesnika koji su kroz pjesmu i igru predstavili bogato kulturno naslijeđe ovog kraja, nagrađeni velikim aplauzima prisutnih.
Okupljeni građani isticali su da ih raduje što se na ovakav način njeguju tradicija, običaji i vrijednosti koje povezuju ljude. Mnogi su ocijenili da ovakvi događaji imaju veliki značaj za očuvanje kulturnog identiteta i prenošenje tradicije na mlađe generacije.
Veče je proteklo u prazničnom raspoloženju, uz pjesmu, druženje i poruke zajedništva. Brojni posjetioci napustili su salu puni pozitivnih utisaka, zadovoljni što se tradicija ne zaboravlja i što se praznici obilježavaju u duhu međusobnog poštovanja, uvažavanja i zajedništva.

Izvor: RTV Novi Pazar