Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Sport»Novi Pazar istupio iz Prve lige Srbije
Sport

Novi Pazar istupio iz Prve lige Srbije

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs29/11/2017Updated:29/11/2017Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Upravni odbor Fudbalskog kluba Novi Pazar saopštio je danas da je na hitnoj sednici doneo jednoglasnu odluku o istupanju iz Prve lige Srbije, pošto ne želi da učestvuje u potpuno neregularnom takmičenju sa unapred poznatim pobjednicima, u kojem odlučuju sudije po direktivama određenih ljudi i klubova.

“Jučerašnja utakmica u Dobanovcima kap je koja je prelila čašu.Malo je reći da je sudjenje Djordja Maksimovića iz Indjije bilo katastrofalno. Domaćin je bio bolji, ali ne bi došao do bodova da nije bilo pomoći sudija, za koje smo od prijatelja dobili informacije da dolaze po zadatku i da je utakmica unapred završena”, navode u pazarskom prvoligašu.

Oni su ocijenili da se glavni sudija Maksimović oglušio na skandiranje ratnom zločincu Ratku Mladiću verovatno zbog toga što na tu pojavu niko ne reaguje ni na ostalim stadionima.

“Sve to je dovoljan razlog da istupimo iz daljeg takmičenja, kako ne bismo uzaludno trošili novac grada.Očigledno je da ulaganje novca u srpski fudbal predstavlja potpuni promašaj i siguran gubitak. Vjerujemo da će Skupština našeg kluba na zasjedanju zakazanom za 8. decembar podržati ovu odluku i da će Novi Pazar napustiti takmičenje”, dodaju Novopazarci.

Utakmica 15. kola Prve lige između Budućnosti i Novog Pazara završena je rezultatom 1:1, a gosti su najviše protestovali zbog jedanaesterca dosuđenog četiri minuta prije kraja.

Maksimović je na toj utakmici isključio štopera Pazaraca Denija Pavlovića, kao i trenera te ekipe Marjana Živkovića i fizioterapeuta Jasmina Džogovića, a igračima gostujućeg tima pokazao je devet od ukupno 10 žutih kartona.

FK Novi Pazar
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleUskoro izbor Kučevićevog nasljednika u SDA Sandžaka
Next Article Završni radovi / Aladža džamija: Zbog fočanske ljepotice dolazi sve više posjetitelja
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Preminuo Edin Avdić, legendarni novinar i komentator

03/06/2026

Ljajić ostaje na čelu Partizana, potvrđen Upravni odbor u istom sastavu

01/06/2026

Legende Sarajeva u Sandžaku: Fazlagić i Hadžibegić vjeruju da Bosna može do nokaut faze Mundijala

31/05/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

NAJNOVIJI ČLANCI

Sadiković: Građani Sandžaka taoci su političkih dogovora bošnjačkih stranaka s režimom

Memić: Novi Pazar lider turističkog rasta u Srbiji, noćenja porasla 64 posto

Državni univerzitet u Novom Pazaru dobija studije turizma, prijemni ispiti krajem juna

Novi talas sukoba: Iran uzvratio nakon noćnih izraelskih napada

Mujović odgovrio Dudiću: Nisi ti izabrao mene, izabrala me dijaspora

Maskr u Pivskoj župi i historijski revizionizam: Činjenice protiv nacionalističkog mita

Iran lansirao rakete na Izrael prvi put od početka primirja

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.