Službenici Uprave policije podnijeli su krivičnu prijavu protiv S.M. (57), bivšeg direktora preduzeća Vodovod i kanalizacija Rožaje, zbog sumnje da je počinio krivično djelo zloupotreba službenog položaja.
Kako je saopćeno iz Uprave policije, S.M. se sumnjiči da je u periodu od 2019. do 2024. godine nezakonito zaposlio deset osoba, bez sprovođenja javnog oglašavanja i na radnim mjestima koja nisu bila predviđena Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta.
Na taj način, kako navode iz policije, pričinjena je materijalna šteta budžetu u iznosu većem od 236 hiljada eura.
Iz Uprave policije podsjećaju da je S.M. uhapšen krajem jula prošle godine po nalogu nadležnog tužioca, te da se protiv njega vodi postupak zbog sumnje da je izvršenjem krivičnog djela pribavio sebi ili drugima protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 158.179,88 eura.
Taj iznos, kako se navodi u saopćenju, ujedno predstavlja i materijalnu štetu nanesenu preduzeću Vodovod i kanalizacija Rožaje.
