Sutkinja za istragu Višeg suda u Bijelom Polju Vanja Rakonjac, odredila je danas pritvor do 30 dana Berancima Marku Zekiću i Radomiru Đukiću, zbog pokušaja ubistva sugrađanina Edina Šuntića 10. juna ove godine.
Oni su juče u Tužilaštvu rekli da nemaju nikakve veze sa pucanjem na Šuntića, negirajući da su počinili krivično djelo koje im se stavlja na teret, piše portal “Vijesti”.
Zekiću se, pored pokušaja ubistva na teret stavlja i krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, a u tom događaju niko nije povrijeđen.
Iz Uprave policije su ranije kazali da je prilikom privođenja Zekić pokušao da pobjegne u momentu kada mu je saopšteno da će biti uhapšen, ali su ga policajci sustigli i uhapsili.
“Sumnja se da su M.Z. i R.Đ, 10.06.2018. godine oko 20,10 časova, počinili krivična djela koja im se stavljaju na teret na način što su, u Polimskoj ulici u Beranama, na motoru-skuteru kojim je upravljao R.Đ. dok se iza njega kao saputnik nalazio M.Z, prvo prošli pored vozila “VW Golf V” koje je bilo parkirano ispred pekare, a potom se polukružno okrenuli i prišli iz istog pravca ovom vozilu u kojem se nalazio E.Š. i zatim pokušali da ga ubiju. Oni su, kako se sumnja, pokušali da ga ubiju na način što je M.Z. tom prilikom iz pištolja ispalio više hitaca u pravcu vozila E.Š, dok je R.Đ. upravljao skuterom. E.Š. je pokrenuo vozilo i skrenuo desno u drugu ulicu, dok su ga ova dva lica, sumnja se, pratila na skuteru i dalje pokušavajući da ga ubiju. U jednom trenutku E.Š. je uspio da im pobjegne nakon čega je prijavio događaj CB Berane”, rekli su iz Uprave policije.
Iz policije su kazali i da su prilikom hapšenja od Zekića oduzete određene stvari koje će biti predmet vještačenja.