Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Info»Elshani: Nismo imali namjeru da ubijemo 30 ljudi, već da oslobodimo teritoriju od kriminalnih grupa
Info

Elshani: Nismo imali namjeru da ubijemo 30 ljudi, već da oslobodimo teritoriju od kriminalnih grupa

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs27/09/2023Updated:27/09/2023Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Foto: KiM radio
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Veton Elshani, zamjenik direktora kosovske policije u sjevernom regionu, rekao je da cilj policije u akciji Banjska prije tri dana nije bio da ubije grupu koja je napadala, već da oslobodi teritoriju od naoružane grupe.

U izjavi za medije, nakon što je dozvoljen ulazak u selo Banjska, Elshani je rekao da će istrage o ovom slučaju trajati “dugo”.

On je rekao da je čak i za policiju iznenađenje što je ovo mjestu odabrano za napad, jer je prema njegovim riječima to mjesto oduvijek karakterizirala mirnoća. On je dodao da je sve moguće zbog blizine teritorije države Srbije.

“Racija, kontrola u vezi sa stambenim naseljem je završena. Prilično smo dobro provjerili i teren, ali nismo ovlašteni da se krećemo na ovom mjestu jer postoji mogućnost da ima neeksplodiranih naprava jer smo dosta toga našli u planini. Timovi za pretragu će izaći. Smatramo da opasnost još nije prošla, iako smatramo da smo pronašli veliki broj opreme i stvari”, rekao je on.

Naveo je da su barikade bile na mostu i da je tamo ubijen policajac Afrim Bunjaku. “Nakon razmjene vatre, stigle su i druge dodatne jedinice i odatle je sve krenulo”, rekao je Elshani.

Elshani je rekao i da je policija spremna za slične slučajeve oružanih grupa i da je “izvukla mnoge pouke iz incidenta u Banjskoj”.

“Planiranje policijskih službenika na mjestu događaja bilo je jako dobro. Nemamo namjeru da ubijemo 30 ljudi. Ne namjeravamo nikakvo ubistvo. Cilj nam je da oslobodimo našu teritoriju od kriminalnih grupa. Ako je bilo povrijeđenih i žrtava – to je dio procesa. Smatramo da smo sa što manje štete došli do cilja”, rekao je.

Elshani je dodao da su za svaku policijsku akciju djelovali u koordinaciji sa EULEX-om. Istakao je kooperativnost lokalnog stanovništva u Banjskoj.

Policajac Afrim Bunjaku ubijen je u nedjelju u oružanom napadu u Banjskoj i Zvečanima. Desetine naoružanih napadača, kako su navele kosovske službe, u srpskim uniformama opkolili su selo Banjska. U akciji policije ubijena su tri napadača, a osam je uhapšeno. Zaplijenjen je i arsenal oružja, a nekoliko drugih napadača je već pobjeglo i nalazi se na liječenju u srbijanskim bolnicama.

Izvor: N1

Kosovo Veton Elshani
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleKladničanin: Spriječena je katastrofa, masovno likvidiranje srpskih pobunjenika
Next Article Ugovorena kupovina katamarana za čišćenje Ribarićkog jezera
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

U Srebrenici od 1992. do 1995. godine ubijeno 826 djece

10/07/2026

Emotivni prizori: Više od 6.000 učesnika Marša mira stiglo u Potočare

10/07/2026

Bivši nizozemski ministar odbrane: Pokušao sam spasiti Srebrenicu i nisam uspio, ta enklava nije morala pasti

10/07/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

U Srebrenici od 1992. do 1995. godine ubijeno 826 djece

Emotivni prizori: Više od 6.000 učesnika Marša mira stiglo u Potočare

Zašto Milo Lompar smatra da bi Radovana Karadžića trebalo promovisati u Novom Pazaru?

Sidran: Dok se Radovan spremao za agresiju, ja sam tražio mačka po mahali

Bivši nizozemski ministar odbrane: Pokušao sam spasiti Srebrenicu i nisam uspio, ta enklava nije morala pasti

Potočari dočekali konjanike: Drugu godinu zaredom odaju počast žrtvama genocida

Nepregledna kolona na putu ka Srebrenici: Moto maraton “Da se nikad ne zaboravi i ne ponovi” prošao kroz Sarajevo

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.