Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Info»Bačevac u Evropskom parlamentu: Manjinski narodi posebno posvećeni evropskoj ideji i vrijednostima
Info

Bačevac u Evropskom parlamentu: Manjinski narodi posebno posvećeni evropskoj ideji i vrijednostima

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs10/07/2026Updated:11/07/2026Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Narodni poslanik Socijaldemokratske partije Srbije (SDP) dr. Muamer Bačevac boravio je u Briselu i Strazburu kao gost Evropskog parlamenta, gdje je u okviru programa “Proširenje i Zapadni Balkan“ razgovarao sa evropskim poslanicima o procesu evropskih integracija, reformama u Srbiji i značaju evropskog puta za zemlje regiona.

Bačevac je učestvovao u radu delegacije koju su činila po dva poslanika iz parlamenata zemalja Zapadnog Balkana, a tokom višednevnog programa imao je priliku da se sastane sa članovima Evropskog parlamenta koji se posebno bave pitanjima proširenja Evropske unije.

Poseban fokus njegovih razgovora, kako je naveo, bio je na značaju evropskih integracija za manjinske zajednice u Srbiji, koje prema njegovim riječima u evropskim vrijednostima vide prostor za veću zaštitu prava, ravnopravnost i razvoj demokratskih institucija.

“Naglasio sam da su manjinski narodi, koji čine 25 odsto populacije zemlje, posebno posvećeni evropskoj ideji i evropskim vrijednostima, da svaki zastoj doživljavaju dramatično, a svakom napretku u evropskim integracijama se posebno raduju“, izjavio je Bačevac.

On je istakao da evropski proces za manjinske narode nije samo političko pitanje, već i pitanje sigurnosti, jednakosti i ostvarivanja prava koja su sastavni dio evropskih standarda.

Govoreći o razgovorima sa evropskim poslanicima, Bačevac je naveo da je pokušao argumentovano predstaviti korake koje je Srbija napravila u procesu usklađivanja sa evropskim standardima.

“Imao sam čast da budem gost Evropskog parlamenta kao dio delegacije koju čine poslanici parlamenata Zapadnog Balkana. Na brojnim sastancima sa evropskim poslanicima pokušao sam da ukažem na pomake koje je Srbija učinila usvajanjem brojnih evropskih zakona, kao i implementacijom većine preporuka ODIHR-a u svoj zakonodavni okvir“, rekao je Bačevac.

Prema njegovim riječima, Srbija je ove godine usvojila 23 zakona direktno povezana sa evropskim integracijama, dok su u domaće zakonodavstvo ugrađene i najznačajnije preporuke ODIHR-a.

Bačevac je ukazao i na ekonomski napredak Srbije, navodeći da je ona danas najveća ekonomija Zapadnog Balkana, što, kako je ocijenio, predstavlja značajan faktor i za samu Evropsku uniju.

“Sve su ovo valjani i konkretni pomaci koji dokazuju da je Srbija spremna za otvaranje Klastera 3 i za ubrzavanje procesa evropskih integracija“, poručio je Bačevac.

On je zaključio da manjinske zajednice u Srbiji evropsku perspektivu vide kao važan put ka stabilnijem i pravednijem društvu, zbog čega posebno prate napredak zemlje na njenom putu ka Evropskoj uniji.

Izvor: RTV Novi Pazar

Muamer Bačevac
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleDvojica Novopazaraca pod istragom zbog smrti petnaestogodišnjaka na Goliji
Next Article Počela sjednica Skupštine Novog Pazara: Minutom šutnje i učenjem El-Fatihe odata počast žrtvama Srebrenice
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Saudijska Arabija mijenja udžbenike: Izrael više nije “cionistički neprijatelj”, Osmanlije postaju “agresori”

16/08/2026

Ljajić nije blizu povratka u Novi Pazar, odluka o novom klubu pada uskoro

16/08/2026

Najveći test u historiji stranke: Poslije 25 godina tuđih listi, SDP prvi put stoji sam pred biračima

15/08/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Hoće li Vučić kandidirati Dodika za predsjednika Srbije?

Saudijska Arabija mijenja udžbenike: Izrael više nije “cionistički neprijatelj”, Osmanlije postaju “agresori”

Ljajić nije blizu povratka u Novi Pazar, odluka o novom klubu pada uskoro

Iran tvrdi da Katar već šest mjeseci drži u zarobljeništvu trojicu njihovih pilota borbenih aviona

Hajriz Brčvak preko svojih sarajevskih kompanija dobio veliki posao: Proizvodnja vrijedna 275 miliona eura

Senidah objavila pjesmu na španskom jeziku: Kako vam zvuči “Amor”?

Najveći test u historiji stranke: Poslije 25 godina tuđih listi, SDP prvi put stoji sam pred biračima

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.