Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Izdvojeno»EKOLOŠKI USTANAK: U toku građansko samoorganizovanje za odbranu rijeke Raške
Izdvojeno

EKOLOŠKI USTANAK: U toku građansko samoorganizovanje za odbranu rijeke Raške

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs15/06/2022Updated:15/06/2022Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Građanska aktivistkinja iz Bograda i programska direktorka Građanske inicijative, Bojana Selaković je na društvenim mrežama označila dolazak na protest u Novom Pazaru, zakazan za nedjelju, 19. jun, ističući da je upravo u toku građansko samoorganizovanje za odbranu rijeke Raške.

Ona je ocjenila da se građani Novog Pazara se po prvi put mobilišu oko jedne ekološke teme “što još jednom dokazuje da su zdravlje i životna sredina definitivne crvene linije ispod kojih nikakve druge podjle nisu bitne.”

“Raška je godinama unazad crna tačka na hidrološkoj mapi Srbije. Posljednji u nizu incidenata koji i dalje traje izazvan je izlijevanjem ogromnih količina nafte nemarom JKP Toplana kojom, kako je i uobičajeno, upravlja nekompetentni kadar SNS-a. Još uvijek nema postupaka protiv odgovornih, nema izvještaja o uticaju na živitnu sredinu i zdravlje ljudi . Ekološki incident se dešava takoreći u centru grada, a štetnom uticaju je izložen ogroman broj ljudi, uključujući i djecu”, napisala je Selaković na svom Facebook profilu, podsjetivši da je skupštinska većina juče odbila da na dnevni red uvrsti raspravu o ovoj temi.

blank

“Stop nemaru, hoćemo zdravu životnu sredinu”, navodi neformalna fb grupa uz poruku da se hitno zaustavi izlivanje mazuta u rijeku Rašku i da nadležne službe preduzmu sve potrebne mjere da bi spriječili sva buduća zagađena rijeka.

“Da Zavod za javno zdravlje kao nadležna zdravstvena ustanova, izda izvještaj o uticaju pomenute ekološke katastrofe na zdravlje ljudi, da se pokrenu odgovarajući postupci protiv lica odgovornih za dosadašnju ekološku katastrofu nastalu izlivanjem mazuta, da lica odgovorna za ekološku katastrofu budu hitno smijenjena/razriješena”, piše u zahtjevima najavljenog protesta zakazanog u nedjelju, sa početkom u 16 sati na platou pored rijeke Raške u centru Novog Pazara.

Izvor: Snews.rs

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleUSAME: Znali smo za muftijine zdravstvene probleme, ne samo Elma
Next Article Pokazao radaru srednji prst, kažnjen sa 5.000 eura
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Rama reagovao na Vučićevu najavu o rijeci Ibar: Nastavit će teći u skladu s geografijom, a ne folklorom

11/08/2026

Lekić demantovao: Rogozna nije bila tema razgovora sa kineskim ambasadorom

10/08/2026

Kineski ambasador Li Ming u prvoj zvaničnoj posjeti Novom Pazaru: “Ovo je riznica multikulturalnosti”

10/08/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

NAJNOVIJI ČLANCI

Novopazarac uhapšen u Subotici zbog sumnje da je opljačkao šest starijih osoba

Napad na dvojicu izraelskih turista u Crnoj Gori, 15 osoba ih proganjalo kroz ulice

Glas iz ćoška: Kada politika želi da književniku uzme pero

Sutra počinje Sandžak Art festival: Novi Pazar okuplja umjetnike iz Srbije, BiH i Albanije

Rama reagovao na Vučićevu najavu o rijeci Ibar: Nastavit će teći u skladu s geografijom, a ne folklorom

Beogradski advokat Sead Spahović: Da nije Šešelja, nikada ne bismo saznali šta Srbi stvarno misle

Vučić iz Prijepolja ponovo o Ibru, sada spomenuo i Gazivode: “Ne znam gdje će biti sutra”

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.