Grad Novi Pazar obilježio je manifestaciju “Noć istraživača“ nizom aktivnosti koje je organizovao Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju.
Događaj je okupio mlade istraživače, učenike i brojne goste, a prisutnima se obratio predsjednik Skupštine grada Samir Lekić.
“Draga djeco, naš grad je po mnogo čemu prvi i najbolji. U posljednjih nekoliko godina utrostručili smo budžet koji izdvajamo za obrazovanje, što znači da naša djeca imaju najbolje uslove za sticanje znanja. Naša najveća dragocjenost je omladina, a nauka je ta koja nas vodi u svjetliju budućnost. Želim da pohvalim trud zaposlenih koji se zalažu da daju doprinos razvoju mladih i njihovom znanju, ali i usavršavanju učitelja i nastavnika. Svima vama koji birate put nauke i znanja čestitam ovogodišnju manifestaciju ‘Noć istraživača’“, poručio je Lekić.
“Noć istraživača“ u Novom Pazaru organizovana je osmi put, u okviru istoimene evropske manifestacije. Program je obuhvatio različite aktivnosti, tribine i radionice, sa posebnim akcentom na angažovanje mladih.
