Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Info»Građani i studenti blokirali kružni tok u Novom Pazaru: “Blokada bez prekida”
Info

Građani i studenti blokirali kružni tok u Novom Pazaru: “Blokada bez prekida”

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs31/07/2025Updated:01/08/2025Nema komentara1 Min Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Foto: Facebook/Aladin Paučinac/Screenshot/RTV Novi Pazar
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Građani i studenti Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP) blokirali su danas oko 17 sati kružni tok u centru grada, u znak protesta zbog odluke suda da većini od desetorice uhapšenih tokom prethodnih dana odredi pritvor do 30 dana.

Blokada jednog od ključnih gradskih čvorišta uslijedila je ubrzo nakon što su se pojavile informacije o odlukama pravosudnih organa, koje se do sada zvanično nisu oglasile, prenosi radio Sto plus.

Na pitanje novinara agencije Beta do kada će blokada trajati, jedan od učesnika protesta odgovorio je kratko: “Ovo će biti blokada bez prekida”.

Demonstranti su na lice mjesta počeli donositi šatore, stolice i drugu opremu, uz javni poziv građanima da im pozajme sve što može pomoći “u protestu koji će trajati do ispunjenja zahtjeva”.

U okviru protesta, organizovan je i video bim na kojem će okupljeni večeras pratiti revanš meč kvalifikacija za Ligu konferencija između Jagjelonije i fudbalskog kluba Novi Pazar.

Građani i studenti protestuju ispred zgrada tužilaštva i suda još od jutarnjih sati, u vrijeme kada su se odvijala saslušanja u Višem javnom tužilaštvu. Do večernjih sati, iz tužilaštva nije stigla zvanična potvrda o navodima da je većini uhapšenih određeno zadržavanje od 30 dana.

blokada kružni tok Novi Pazar
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleRasim Ljajić: U Pazaru ne protestuju protiv Vučića, već protiv mene i SDP-a
Next Article Poljaci na utakmici protiv Novog Pazara ismijavali poslanika Muhammeda a.s.
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Divlje deponije širom općine! Odvozi li komunalno preduzeće smeće u Jagodinu ili ga zatrpava u Tutinu?

22/01/2026

Erupcija nezadovoljstva zbog smeća na Pešteri, Melajci zaprijetili: “Blokirat ćemo saobraćaj i komunalno preduzeće”

22/01/2026

BINKU: Podrška mogućem početku nastave na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

22/01/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Divlje deponije širom općine! Odvozi li komunalno preduzeće smeće u Jagodinu ili ga zatrpava u Tutinu?

Erupcija nezadovoljstva zbog smeća na Pešteri, Melajci zaprijetili: “Blokirat ćemo saobraćaj i komunalno preduzeće”

Ukrajina odlikovala novinara iz Crne Gore: Božidar Proročić dobio visoki državni orden!

BINKU: Podrška mogućem početku nastave na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

Janjić tvrdi: Vučić i BIA direktno namještali izbore u SAD-u

Zukorlić poslao poruku Sandžaklijama u Bosni: Glasajte one kandidate koji dođu u Sandžak i ponude jasan program

Čas raspada: 14. vanredni kongres SKJ i politička smrt Jugoslavije

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.