Javno komunalno preduzeće “Gradska čistoća“ u Novom Pazaru dobilo je novi kamion za odvoz smeća, čime će biti unaprijeđeni kapaciteti za prikupljanje komunalnog otpada i poboljšan kvalitet usluga prema građanima.
Primopredaji novog vozila prisustvovao je gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac, koji je istakao da će novi kamion značajno doprinijeti efikasnijem radu javnog komunalnog preduzeća.
“Danas je izvršena primopredaja kamiona-smećara vrijednog 18,5 miliona dinara. Donaciju je obezbijedilo Ministarstvo zaštite životne sredine Republike Srbije i ovom prilikom želimo zahvaliti ministarki Sara Pavkov. Sigurno je da će ovo doprinijeti boljem poslovanju JKP ‘Gradska čistoća’, jer znamo da postoji potreba za novim vozilima. Ovim kamionom biće znatno unaprijeđena usluga prema građanima Novog Pazara kada je riječ o prikupljanju komunalnog otpada“, rekao je Biševac.
Nabavkom novog vozila dodatno se jačaju kapaciteti JKP “Gradska čistoća“, s ciljem efikasnijeg održavanja komunalne higijene i stvaranja čistijeg i uređenijeg grada.
