Na svečanoj akademiji povodom Dana općine Prijepolje, održanoj u Domu kulture, ministru turizma i omladine Republike Srbije Huseinu Memiću uručeno je najviše općinsko priznanje za izuzetan doprinos razvoju ove općine i snažnu podršku projektima koji unapređuju kvalitet života građana.
Priznanje je ministru Memiću uručio predsjednik općine Prijepolje, Drago Popadić, u prisustvu brojnih zvanica, među kojima su bili i ministar bez portfelja zadužen za ravnomjerni regionalni razvoj Novica Tončev, predstavnici vjerskih zajednica, delegacija Grada Novog Pazara te brojni drugi gosti iz javnog i društvenog života.
Obraćajući se prisutnima, ministar Memić izrazio je zahvalnost na ukazanoj časti:
“Velika mi je čast što sam danas, povodom Dana općine, dobio nagradu za doprinos razvoju Prijepolja. Zahvaljujem predsjedniku Dragom Popadiću i mojim Prijepoljcima na ovom velikom priznanju, koje za mene – kao ministra, ali i kao čovjeka koji iskreno vjeruje u potencijal svake sredine u našoj zemlji – predstavlja čast, ali i obavezu”.

Memić je podsjetio da je Ministarstvo turizma i omladine samo u posljednje dvije godine uložilo milionske iznose u razvoj ovog kraja, kroz projekte koji podstiču turizam, kulturu, sport i zapošljavanje mladih.
“Ova nagrada pripada i mom timu, ali i svima vama sa kojima smo zajedno pokrenuli važne projekte – od obnove šetališta uz Mileševku, preko sportsko-rekreativnog centra u Brodarevu, do podrške manifestacijama, ruralnom turizmu i omladinskim inicijativama. U meni ćete i dalje imati iskrenog partnera – partnera koji vjeruje da naša zemlja jača kada jača svaka njena općina”, poručio je Memić.
Dodao je da vrijednost svakog priznanja raste tek kada iza njega stoje konkretna djela.
Svečanost je protekla u svečanoj i dostojanstvenoj atmosferi, uz prisjećanje na ostvarene rezultate i izraženu spremnost da se saradnja s Ministarstvom nastavi i u budućnosti, na dobrobit građana Prijepolja.