Umalo je došlo do ozbiljnijeg sukoba između policije i građana u Novom Pazaru nakon što su studenti, blokirali prolaz autobusima u kojima su se nalazile pristalice SNS-a na putu ka mitingu u Beogradu.
Novopazarska policija je uklonila studente koji su jutros oko devet časova blokirali kružni tok na izlazu iz Novog Pazara, kojim su trebali da prođu autobusi sa članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke (SNS), učesnika današnjeg skupa u Beogradu.
Studenti i građani sjeli su na kolovoz u pokušaju da blokiraju prolazak autobusa, ali je policija, prema snimcima objavljenim na društvenim mrežama, nasilno intervenisala i počela da ih uklanja s ulice povlačenjem za ruke, prenosi radio Sto plus.
Neki od učesnika blokade izjavili su za Sto plus radio da policajci nisu imali identifikacione značke, ni imena na uniformi, a kako se videlo tokom striminga uživo neki od policajaca su nosili i maske.
Okupljeni su uzvikivali: “Je l’ vas sramota?“, “Sram vas bilo“, dok su pripadnici policije, kako se vidi na snimcima, pojedine građane vukli za ruke i noge.
Policija je sklonila okupljene s kolovoza i omogućila prolazak autobusa.
Irma Koca Faković, predsjednica Stranke slobode i pravde u Novom Pazaru, navela je da je nekoliko studenata povrijeđeno.
“Danas je u Novom Pazaru policija režima upotrebila silu protiv studenata koji su mirno blokirali kružni tok kod Šestova, sprečavajući prolazak autobusa punih SNS botova na miting u Beogradu. Više studenata je povrijeđeno, tačan broj za sada ne znamo, znamo da su imali hrabrosti da kažu ne. Režim se boji mladih sa stavom. Umjesto dijaloga, šalju pendreke. Umjesto da hapse mafiju, biju studente”, kaže Faković, prenosi Nova.rs.
Jutros je za Beograd krenulo pet autobusa, uglavnom sa članovima SNS i zaposlenima u Gradskoj upravi i javnim preduzećima Novog Pazara.
Na miting SNS organizovano je otišlo i još oko 300 radnika iz preduzeća “Novi Pazar-put”, čiji su vlasnici Zvonko i Žarko Veselinović, prenosi radio Sto plus.