Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Izdvojeno»SPP osudila privođenje pomoćnika ministra Nermina Balije, tvrde da je riječ o političkom pritisku
Izdvojeno

SPP osudila privođenje pomoćnika ministra Nermina Balije, tvrde da je riječ o političkom pritisku

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs07/11/2025Updated:07/11/2025Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Foto: SANA
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Odbornik Stranke pravde i pomirenja (SPP) u Skupštini grada Novog Pazara i pomoćnik ministra prosvjete, Nermin Balija, objavio je video-poruku na društvenoj mreži Facebook u kojoj tvrdi da je bio žrtva nezakonitog privođenja i kontinuiranih pritisaka od strane lokalne vlasti, koju, kako navodi, “kontroliše Sandžačka demokratska partija (SDP)”.

Balija je kazao da je priveden u Policijsku upravu Novi Pazar nakon što je jedan građanin prijavio da je automobil njegove porodice nepropisno parkiran ispred porodične kuće.

“Ovaj događaj je samo još jedan u nizu pritisaka kojima sam izložen ja i moja porodica, nakon što mi je osoba koja se danas u ovom gradu za sve pita poručila da će učiniti sve da me iseli i da neću moći da živim na ovom mjestu”, izjavio je Balija.

Podsjetio je da su prije mjesec dana, bez obrazloženja, postavljeni saobraćajni znakovi zabrane zaustavljanja i parkiranja isključivo ispred njegove kuće i porodične radnje, dok ostatak ulice ostaje bez ograničenja.

“Cijela ulica duga je tri do četiri kilometra, ali zabrana važi isključivo u ovom kratkom dijelu, tačno ispred moje kuće i porodične radnje. Inače, mi smo prva kuća do Rasima Ljajića, što navodim zbog lokacije”, dodao je Balija.

Na njegovo privođenje reagovao je i narodni poslanik SPP-a Edin Numanović, koji je poručio da policija “privodi uglednog građanina dok bahato parkiranje u centru grada ne vidi”.

“Raskrinkaćemo sve zbog dostojanstva Pazaraca i poštenih policajaca, kojih je većina, ali ih ovakvim postupcima brukate”, istakao je Numanović.

Nakon incidenta, Stranka pravde i pomirenja izdala je saopćenje u kojem je najoštrije osudila, kako navodi, “zloupotrebu dijelova Policijske uprave Novi Pazar u službi ličnih i političkih obračuna vođa SDP-a i njima bliskih kriminogenih struktura sa Atletskog stadiona”.

“Balija je ispred svoje porodične kuće priveden u prostorije policije pod izgovorom odbijanja legitimisanja, iako je video-nadzorom sa njegove kuće jasno potvrđeno da je uredno predao lična dokumenta policijskom službeniku. Ovaj pokušaj diskreditacije uglednog građanina, pomoćnika ministra prosvjete i autora više udžbenika, čovjeka kojem je ranije zapaljen automobil samo zato što se usudio da bude funkcioner druge partije, predstavlja poruku zastrašivanja građanima i grubo kršenje osnovnih prava i sloboda”, navodi se u saopćenju SPP-a.

Stranka je poručila da će “pokrenuti postupke pred nadležnim organima radi utvrđivanja odgovornosti u policijskim strukturama koje su se drznule da sprovode interese SDP-a”.

Nermin Balija privođenje SPP
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleNedžib Džipko Hodžić: Čovjek kojeg nisu mogli slomiti — simbol montiranih procesa nad Bošnjacima Sandžaka
Next Article Evropski sud presudio u korist Novopazarca: Srbija mora vratiti Rifatu Prenči gotovo 40.000 eura
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Prisvajanje tuđih projekata: Kako vlast SDA u Tutinu pokušava prodati državne radove kao vlastiti uspjeh

13/12/2025

SDPS proslavio 16 godina: Ljajić ne popušta – naša politika ostaje državotvorna i ljudska, bez kompromisa

12/12/2025

Da li odnosi Beograda i Sarajeva ulaze u novu eru? Evo šta je poručio evropski zvaničnik minitru Zukorliću!

12/12/2025
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Historijski korak u Austriji: Otvoren tunel dug 33 kilometra koji će skratiti put ka Jadranu za dva sata

U Rožajama održan okrugli sto “Književni svijet Zaima Azemovića”

Novopazarski studenti dobitnici nagrade Vitez poziva: “Bez građana ne bismo izdržali”

Prisvajanje tuđih projekata: Kako vlast SDA u Tutinu pokušava prodati državne radove kao vlastiti uspjeh

Kako prevariti Zapad: Vučićeva Evropska unija i Vulinov “srpski svet”

Projekat Karađorđevića: Kraljevina je platila Turskoj organizirano iseljavanje Bošnjaka

Vučić će završiti kao Šešelj: U svađi sam sa sobom i protiv cijelog svijeta

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.