Fiskulturna sala koju koriste učenici dvije srednje škole – Škole za dizajn tekstila i kože i Tehničke škole “Izudin Šušević“ – kompletno je rekonstruisana po prvi put nakon 45 godina. Sredstva za rekonstrukciju obezbijedili su Ministarstvo prosvjete i lokalna samouprava.
Radove su obišli gradonačelnik Nihat Biševac i ministar turizma i omladine Husein Memić, koji su izrazili zadovoljstvo urađenim.
“Obuhvaćeni su svi radovi – od osvjetljenja i zamjene stolarije, do potpune zamjene sportskih sprava i rekvizita – na zadovoljstvo učenika i profesora fizičkog odgoja, koji će sada imati izuzetne uslove za realizaciju nastave. Podsjećam da je Grad u prethodnom periodu finansirao zamjenu kotlova. Urađena je nova fasada, obezbijeđena manja potrošnja energenata, a rekonstruisani su i toaleti“, izjavio je gradonačelnik Biševac.
Ministar turizma i omladine Husein Memić istakao je da se radi o projektu kojim je obezbijeđena kvalitetna rekreativna nastava za dvije do tri hiljade učenika iz obje škole.
“Ovo je samo jedan u nizu projekata koje Ministarstvo podržava u Novom Pazaru. Nedavno smo imali rekonstrukciju u Osnovnoj školi ‘Stefan Nemanja’. Ovdje predstoji i uređenje svlačionica koje nisu bile obuhvaćene predmerom i predračunom. Uskoro će u blizini škola biti najveće gradilište u gradu, jer počinje izgradnja Omladinskog centra. Građevinska dozvola je izdata, a u toku je rješavanje tehničkih pitanja. Omladinski centar biće najveći objekat ovog tipa u regionu – projekat vrijedan preko 9 miliona eura, koji rezultira stvaranjem modernog i funkcionalnog prostora od preko 6.000 kvadratnih metara. Želimo da posebnu pažnju posvetimo mladima i da, osim Kancelarije za mlade, u okviru centra bude i biblioteka“, rekao je Memić.
Ministar je podsjetio i na čitav niz drugih projekata koji su trenutno u realizaciji: uređenje korita rijeka, rekonstrukciju spomenika, projekte u blizini autobuske stanice i projekat Kulturnog centra. Naglasio je da se radi o historijskim ulaganjima koja se ne zaustavljaju, već se intenziviraju.
“Riješen je i problem oko izgradnje Kliničko-bolničkog centra, što je još jedan pokazatelj da se infrastrukturni i razvojni projekti u Novom Pazaru sprovode kontinuirano i sistematski, za dobrobit građana i budućih generacija“, dodao je ministar Memić.
