Za tri dana u Novom Pazaru popisano 10 odsto od procijenjenog broja stanovnika

0
359
blank
Foto: Freepik

Popis stanovništva na teritoriji Novog Pazara protiče bez problema, ocjenjuju u gradskoj popisnoj komisiji. Za prva tri dana, 156 popisivača, popisalo je oko 10 odsto od procijenjenog broja stanovnika na ovom području, piše list “Danas”.

Čelnici gradske uprave, političkih partija, institucija i verskih zajednica apeluju na građane Novog Pazara, ali i dijaspore da učestvuju na popisu.

Naglašavaju značaj preciznog prebrojavanja, jer od toga zavisi budući razvoj grada i nacionalnih zajednica.

Prema popisu, od prije jedanaest godina, ovaj grad je imao 104.410 stanovnika. Od početka se tvrdilo da broj nije tačan i da Novi Pazar ima više od 125.000.

Za to su krivili zagovornike bojkota tog popisa, Islamsku zajednicu (IZ) u Srbiji, na čelu sa tadašnjim glavnim muftijom Muamerom Zukorlićem, njegovo tada nepriznato Bošnjačko nacionalno vijeće (BNV) i ostale institucije koje funkcionišu u tom versko-političkom obrazovnom sistemu.

Zbog manje popisanih stanovnika, procenjuje se da je, za 11 godina, ovaj grad uskraćen za oko 20 miliona eura.

Izvor: Danas.rs