Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Vijesti»Srbija»Ðerlek: Đaci osnovci primjer svima kako se poštuju mjere
Srbija

Ðerlek: Đaci osnovci primjer svima kako se poštuju mjere

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs13/10/2020Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Screenshot
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Zdravstveni sistem u Srbiji spreman je i za treći pik virusa korona, kaže državni sektretar Ministarstva zdravlja Mirsad Ðerlek i dodaje da zdravstvene ustanove imaju svu neophodnu opremu i lijekove za liječenje kovid pacijenata.

On je za TV Pink naglasio da je Covid-19 veliki izazov za srpski zdravstveni sistem, ali i za svjetske zdravstvene sisteme.

“Zdravstveni sistem Srbije je izdražao i prvi i drugi pik, iako je bilo pojedinaca koji su govorili da će ‘pući peti, šesti dan’. Međutim, ova država, ministarstvo zdravlja i Vlada su učinili sve da zdravstveni sistem odgovori na sve izazove”, rekao je on.

Ðerlek navodi da bi voleo da kovid bolnice ubuduće budu prazne, ali da to sve zavisi “od našeg ponašanja i poštovanja preventivnih mjera“.

“Iskusniji smo sada nego što smo bili u martu. U prva dva pika smo kapacitete preusmerili na kovid pacijente. U posljednja dva mjeseca stavili smo akcenat na non kovid pacijente, posebno na one koji dugo čekaju dijagnostiku magnetnom rezonancom, skenerom ili čekaju na koronarografiju”, naveo je državni sekretar.

Za kršenje mera, kako je rekao, predviđene su i kazne ali da kažnjavanje nije cilj već da građani shvate koliko je korona opasna i da može ugroziti živote.

Među zaraženima najviše je mladih u uzrastu od 20 do 40 godine, te je Ðerlek pozvao da budu odgovorni prema sebi i drugima.

On je kao pozitivan primjer istakao osnovce, pa i dio srednjoškolaca, koji se ponašaju odgovorno – nose maske, održavaju međusobno rastojanje, peru i dezinfikuju ruke redovno, te da oni treba da budu primjer svima kako se poštuju mjere.

Izvor: Tanjug

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleMujagić: Strah od boljitka i uspjeha smeta opoziciji u Sjenici
Next Article Formiranje vlade kasni jer niko ne zna kako se pravi vlada bez Rasima Ljajića
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Uhapšeno više pripadnika Interventne jedinice, policijski šefovi zataškavali ubistvo

11/06/2026

“Kriminalni klanovi iz Crne Gore planirali moje ubistvo”: Opet atentat na Vučića?

04/06/2026

Nemanja Šarović: Vučić požar u svom dvorištu zbog Veselina Milića gasi podmetanjem požara u Crnoj Gori

04/06/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

NAJNOVIJI ČLANCI

Povelja dr. Esadu Kučeviću za doprinos popularizaciji nauke

Turisti iz BiH sve češće u Sjenici: Pešterska visoravan postaje nova turistička atrakcija

Ugljanin posjetio Institut “Ibn Sina”: Govorio o Iranu, revoluciji i sudbini muslimana

“Dani neurodiverziteta“ u Novom Pazaru: Dvodnevni program posvećen inkluziji, porodicama i kreativnim radionicama

Elijas Rebronja imenovan za direktora Narodne biblioteke “Dositej Obradović”

Memić najavio investiciju od 24 miliona eura: Holiday Inn stiže u Novi Pazar

Zukorlić položio ljiljane na Tuzlanskoj kapiji: “Kultura sjećanja i istina ključ pomirenja“

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.