Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Izdvojeno»Mališić: U Beograd sa Kosova stigla grupa koja je učestvovala u organizaciji Banjske
Izdvojeno

Mališić: U Beograd sa Kosova stigla grupa koja je učestvovala u organizaciji Banjske

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs12/03/2025Updated:12/03/2025Nema komentara5 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Foto: N1
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Vučić pokušava stvoriti mogućnost za sukob uoči protesta 15. marta kako bi uveo vanredno stanje ili imao izgovor za intervenciju policije, ocjenila je za N1 Vesna Mališić, glavna urednica “Radara”, ističući da su novinari tog nedeljnika došli do podataka da je u Beograd sa Kosova stigla grupa ljudi koja je učestvovala u organizaciji Banjske.

Mališić je za N1 Studio Live ocijenila da je tragično da na dan ubistva Zorana Đinđinća u Pionirskom parkuu gledamo pripadnike rasformirane jedinice JSO.

“Sam njihov dolazak i oni što oni simbolišu je zlokobno. Oni su eskadron smrti. Odgovorni su za ubistvo četvoro ljudi na Ibarskoj magistrali, atentat na Vuka Draškovića, ubistvo Ivana Stambolića, premijera Đinđića, da ne govorimo o tome šta su sve radili po Bosni. I sada u parku, u dijelu koji čuva policija u okviru zaštićenog dela oko Predsedništva, faktički kao živi zid za predsjednika, pojavljuje se takva jedinica sa takvom reputacijom i to je skandal nad skandalima. To je užasno zlokobna poruka koju su poslali oni koji su dozvolili da se ti ljudi koji se prestavljaju kao nasljednici JSO pojave među tom djecom koja, navodno, žele da uče“, rekla je glavna urednica “Radara“.

Mališić objašnjava da ništa od svega što se dešava posljednjih dana, uključujući i pojavljivanje JSO, nije slučajno.

“Nije slučajan ni termin, ni ta deca, ni ograda oko parka, ni nasljednici JSO… Sve je to deo režije vlasti i poruke koju želi da pošalje uoči godišnjice ubistva Zorana Đinđića. Pa pogledajte šta se desilo sa njegovom zaostavštvinom, sve je otišlo u paramparčad, čak i njegov spomenik koji su pod izgovorom da se rekonstruiše jedan dio grada gurnuli u neki podrum i zauvek nas, dok su oni tu, ostavili bez tog obeležja. Predsednik Srbije je na početku svoje vlasti želeo da se kiti metaforama Zorana Đinđića i da se na neki način predstavi kao njegov nasljednik. On je danas, zapravo, sve suprotno. I taj ograđeni dio u Pionirksom parku je siboličan znak prekida sa svim onim što je Đinđić prestavljao i za šta se zalagao – modernu, demokratsku državu sa jakim institucijama, okrenutu prema Evropi i sa jasnom vizijom šta je država i čemu stremi“, rekla je sagovornica N1.

Ona objašnjava i zbog čega je izabran baš Pionirski park.

“Recimo da je izgovor taj da će u njemu biti policija koja će čuvati tu djecu ali i predsjednika. Ali u pitanju je i nešto drugo. Taj park je uvijek bio mjesto gdje su dolazili ljudi koji su nezadovoljni vlašću i koji su bili suštinski protivnici vlasti. Sada se prvi put u njemu nalaze čuvari vlasti, neka djeca koja glume zabrinutost za školovanje ali i Jedinica za specijalne operacije koja je simbol onoga što je najgore u Srbiji, a to su ubistva, ubistva koja nisu do kraja rasvjetljena kao i ubistvo Zorana Đinđića čiju pozadinu ni danas ne znamo“, objasnila je Mališić.

“Jedini predsjednik kojeg nije prihvatila elita”

Aleksandar Vučić je jedini predsjednik Srbije kojeg nije prihvatila elita, smatra Mališić i navodi da je na početku njegove vlasti možda i uživao neku malu podršku ali da je ona jako kratko trajala.

“I sve ovo što radi mi izgleda kao osvjeta nevoljenog čovjeka. On se vrlo brzo okrenuo drugoj vrsti populacije, onoj koja može da mu donese glasove i njima se bavi non-stop. Sve ovo što se sada dešava je zapravo pobuna dela društva (koje ga ne voli), koje 12 godina pokušava da marginalizuje, gurne u drugi plan i taj dio društva je sada pukao i rekao mu – više ne može“, kaže ona.

Komentarišući najave predsjednika da će 15. marta biti nasilja u Beogradu ona smatra da Vučić pokušava da uplaši dio ljudi.

“On pokušava da uplaši dio ljudi jer govori da će biti krvi. Zato su kocke osvanule na Trgu Nikole Pašića i sve je to zapravo pokušaj da se kreira mogućnost za konflikt, a da bi uveo vanredno stanje ili imao izgovor za intervenciju policije. On ovih dana mora da vodi računa i kako će policija da reaguje. To se vidjelo iz njegove reakcije posle izjave Ivice Dačića da policija nije reagovala. Međutim, Vučić želi da policija reaguje i tuče i onda je spreman i da inscenira nešto kao što je inscenirao da su sudenti udarili žandarma“, ukazala je.

Navodi i da su novinari “Radara“ u Pionirskom parku prepoznali mnoge ljude iz kriminalnog miljea, alli i da su došli do “podataka da je sa Kosova došla grupa koja je učestvovala u organizaciji Banjske“.

“Aleksandar Vučić se sprema za razne vrste scenarija jer hoće da pokaže da će protesti, koji apsolutno nikada nisu bili nasilni, biti nasilni. Sve što se bude dešavalo biće u režiji ruke koja želi da protest bude nasilan. To govori da je vlast nesigurna. Cijela Srbija se podigla i nevjerovatno je da vlast ne čuje tu poruku koja stže i iz posljednjeg sela Srbije. Strašno je i da misle da mogu sa kriminalcima na silu da kreiraju atmosferu koja bi im išla u prilog. Ali niko na nesreći nije napravio rezultat pa neće ni ova vlast“, rekla je Mališić.

Navela je i da je Vučiću još samo ostalo da izvede policiju i da proba da tuče kao 2020. godine ispred Skupštine. Podsjeća i da je tada sve bilo inscenirano, da su ljudi izlazili iz nekih štekova da bi provocirali, a policija tukla.

Istakla je i da je Vučić najavio da će kraj svega biti 15. marta ali da su studenti poručili da je “kraj onda kada oni to kažu“.

“Imam utisak da građani i studenti neće odustati od toga da urade nešto za Srbiju u želji da postane normalna zemlja što sa ovom vlašću nije moguće“, zaključila je Vesna Mališić, glavna urednica nedjeljnika “Radar“.

Izvor: N1

Banjska Vesna Mališić
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous Article“Studenti koji žele da uče” pisali svim rektorima u Srbiji, odgovorila samo Zana Dolićanin
Next Article Student o 15. martu: Ne pozivamo ni na kakvo nasilje, verujemo da narod neće nasesti na provokacije
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Tkanje kao diplomatija: Kako je jedan zanat doveo sedam ambasadora u Sandžak

13/06/2026

Novi Pazar je sinoć bio prava navijačka pozornica, brojni ljubitelji fudbala zajedno bodrili “Zmajeve“

13/06/2026

Tužilaštvo traži pritvor za direktoricu privatne škole iz Novog Pazara: Više od 120 lažnih diploma i uvjerenja

13/06/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Izgubljeni mir Balkana: Kako je Berlinski kongres zapečatio sudbinu Bosne i Sandžaka

Muftija Dudić: Rekonstrukcija Isabegovog hamama mogla bi početi naredne godine

Čuvala ga turska vojska: Fatihov most u Prijepolju

Vojevanje Husein-kapetana Gradaščevića u Sandžaku 1831/32. godine protiv osmanske uprave (1)

Tkanje kao diplomatija: Kako je jedan zanat doveo sedam ambasadora u Sandžak

Policija nastavlja istragu nakon brutalnog napada u Novom Pazaru

Novi Pazar je sinoć bio prava navijačka pozornica, brojni ljubitelji fudbala zajedno bodrili “Zmajeve“

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.