Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Info»Uhapšen bivši pripadnik Žandarmerije: Sumnjiči se za pozivanje na nasilnu promjenu ustavnog poretka
Info

Uhapšen bivši pripadnik Žandarmerije: Sumnjiči se za pozivanje na nasilnu promjenu ustavnog poretka

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs14/02/2026Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Foto: Ilustracija generirana AI
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Pripadnici Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv terorizma, u saradnji sa Bezbjednosno-informativnom agencijom (BIA), uhapsili su bivšeg pripadnika Žandarmerije M.J. (43) iz Mladenovca zbog sumnje da je javno pozivao građane na nasilnu promjenu ustavnog uređenja i svrgavanje predsjednika Srbije, saopćeno je večeras iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Prema navodima MUP-a, osumnjičeni je putem prijenosa uživo na društvenoj mreži Facebook, ispred spomen-obilježja Đorđa Petrovića Karađorđa u Orašcu, javno pozivao građane na izvršenje tog krivičnog djela.

Iz MUP-a su naveli da su protiv M.J. i ranije podnošene krivične prijave za ukupno 21 krivično djelo, zbog kojih je osuđen na kaznu zatvora u trajanju od tri godine i osam mjeseci, kao i na uslovnu kaznu zatvora od šest mjeseci. Također, osuđen je i na kaznu zatvora od godinu dana, koju će izdržavati u prostorijama u kojima stanuje.

Radni odnos u Ministarstvu unutrašnjih poslova prestao mu je zbog zloupotrebe službenog položaja.

“Kako se sumnja, nakon toga se bavio distribucijom narkotika sa Kosova u centralnu Srbiju i sarađivao sa kriminogenim vezama albanske nacionalnosti, kao i sa licima iz kriminalnih grupa sa područja Šapca“, navodi se u saopćenju MUP-a.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Kragujevcu.

Izvor: Beta

hapšenje Žandarmerija
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleZahir ef. Havić: Imam sa petokrakom na ahmediji koji je život dao u borbi protiv nacizma
Next Article Vučića uhvatila panika: “Ugroženi smo!”
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Iranski šef diplomatije zaprijetio nakon napada na ratni brod: “Zapamtite moje riječi, SAD će gorko zažaliti”

05/03/2026

Veliki “ulov” za Teheran: Iranci tvrde da su prizemljili netaknut i naoružan izraelski dron Hermes 900

04/03/2026

Američki konzulat u Dubaiju pogođen dronom, objavljen i snimak

03/03/2026
Add A Comment

Comments are closed.

NAJNOVIJI ČLANCI

Iranski šef diplomatije zaprijetio nakon napada na ratni brod: “Zapamtite moje riječi, SAD će gorko zažaliti”

Općina Sjenica proglasila trodnevnu žalost zbog tragične smrti majke i kćerke

Hezbolah nanio gubitke izraelskoj vojsci u Libanu, natjerali ih na povlačenje: “Povukli su ono što je ostalo od njih”

Veliki “ulov” za Teheran: Iranci tvrde da su prizemljili netaknut i naoružan izraelski dron Hermes 900

Izabran novi vrhovni vođa Irana: Ajatolah Mojtaba Khamenei korača očevim stopama

Tragedija u Sjenici: Na licu mjesta poginule majka i kćerka, sin prevezen u bolnicu

Satelitski snimci otkrili razmjere napada: Iran pogodio obje baze američkog štita u Emiratima

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.