Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Featured»Gradonačelnici zarađuju oko 1.000 eura, plata Biševca među najnižim
Featured

Gradonačelnici zarađuju oko 1.000 eura, plata Biševca među najnižim

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs10/04/2023Updated:10/04/2023Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Foto: Senko Župljanin/Grad Novi Pazar
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Plate gradonačelnika najvećih gradova Srbije uglavnom su iznad 1.000 eura, a među onima koji imaju najmanja mjesečna primanja nalazi se prvi čovjek Novog Pazara Nihat Biševac, objavila je danas N1.

Prema pisanju tog medija, najveću mjesečnu zaradu ima gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić koji prima nešto preko 164.000 dinara, odnosno, nešto manje od 1.400 eura.

Na drugom mjestu je Vladan Vasić iz Pirota sa 150.000 dinara, oko 1.300 eura, a potom slijede gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić sa platom od 143.331 dinar i Stevan Bakić iz Subotice sa 140.345 dinara.

Zarada prvog čovjeka Zrenjanina Sima Salapure je 130.000 dinara, Milana Đurića iz Novog Sada 129.000, Jasmine Palurović iz Kruševca 127.038, Aleksandra Pajića iz Šapca 123.500 i Miluna Todorovića iz Čačka koji ima mjesečnu platu od 118.141 dinar.

Plata gradonačelnika Leskovca Gorana Cvetanovića je na granici od 1.000 evra (117.830 dinara), dok ostali zarađuju manje od tog iznosa, poput Dragane Sotirovski iz Niša sa 114.000 dinara i Antonia Ratkovića iz Sombora sa 113.416 dinara.

Sjledeći na listi je Biševac čija su mjesečna primanja 112.515 dinara, a gradonačelnik Novog Pazara u svojoj imovinskoj karti objavljenoj na sajtu Agencije za sprečavanje korupcije naveo je da je vlasnik kuće od 213 kvadrata, garaže od 54 kvadrata, okućnice od skoro sedam ari, kao i dvije trećine voćnjaka od skoro 1,7 hektara.

Manju platu od njega imaju samo gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić – 110.743 dinara i Aleksandar Stevanović iz Pančeva sa 107.000 dinara.

Veću platu od Biševca ima i predsjednik Opštine Prijepolje Drago Popadić čija su primanja 115.000 dinara, dok ostali čelnici sandžačkih opština primaju znatno manje, Salih Hot iz Tutina 96.000 dinara, Munib Mujagić iz Sjenice i Lazar Rvović iz Priboja oko 95.000, a Radosav Vasiljević iz Nove Varoši 91.000 dinara, prenosi Radiostoplus.com.

Nihat Biševac
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleDUBRAVKA STOJANOVIĆ: U Srbiji se znalo za genocid u Srebrenici dok se događao
Next Article Tutinac došao iz Njemačke da siromašnoj porodici Vukosavljević uruči novac za kupovinu kuće
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Zukorlić upozorio Općinu Tutin: Uplatili smo 300.000 eura, odmah počnite asfaltiranje u Paljevu!

06/12/2025

Selver Kardović: Bez Mula Jakupa, Rožaje bi doživjelo sudbinu još jedne Srebrenice

06/12/2025

Mojstir dobio asfalt poslije sedam decenija: Zukorlić traži da SDA vrati 35.000 eura uzetih od mještana!

05/12/2025
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

NAJNOVIJI ČLANCI

Učiteljica Fatima Kurtić u Luksemburgu ostala bez posla zbog aktivizma za Palestinu

Zukorlić upozorio Općinu Tutin: Uplatili smo 300.000 eura, odmah počnite asfaltiranje u Paljevu!

Selver Kardović: Bez Mula Jakupa, Rožaje bi doživjelo sudbinu još jedne Srebrenice

Izraelski snajperista izvršio samoubistvo nakon teških trauma iz rata u Gazi

U Njemačkoj se masovno krade korišteno ulje za kuhanje, ugostitelji primorani stavljati GPS na kante

A1 Ultra 5G stigao u Novi Pazar: Do osam puta brži mobilni internet, stabilnija mreža i bolja pokrivenost

Kćerka vojnog imama ispisala je historiju, a zbog ovoga su njezinog oca voljeli i Srbi i Jevreji

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.