Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Vijesti»Crna Gora»MEDOJEVIĆ UVRIJEDIO BOŠNJAKE: Đukanovićeve glasače nazvao poturicama
Crna Gora

MEDOJEVIĆ UVRIJEDIO BOŠNJAKE: Đukanovićeve glasače nazvao poturicama

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs27/03/2018Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link
blank
Screenshot
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Predsjednik Pokreta za promjene i jedan od lidera Demokratskog fronta Nebojša Medojević na svom Facebook profilu napisao je sljedeći komentar: “Glasati danas za Mila Đukanovića je potpuno isto kao poturčiti se. Prodati vjeru za večeru, dobrovoljno. Bez pritiska”.

Za predstavnike građanskih i nacionalnih partija, ova Medojevićeva izjava je skandalozna i beskrupulozna.

Portparol Bošnjačke stranke Sead Šahman u izjavi Dnevnim novinama kaže da ovakvo obraćanje Medojevića najviše govori o njemu samom i njegovoj političkoj ideologiji.

“Govori o političkoj ideologiji kojoj Medojević otvoreno pripada već duži niz godina i o tome kako on doživljava bošnjačko-muslimanski narod. Vjerujemo da su takvi pokliči iza nas, a mi želimo da gledamo kroz prozor budućnosti. No, to je njegov lični stav. Glavni odbor Bošnjačke stranke je izglasao dobar izbor i očekujemo da Đukanović pobijedi već u prvom krugu, čime će Crna Gora nastaviti putem očuvanja stabilnosti i EU integracija”, kazao je Šahman.

Poslanik i član predsjedništva DPS-a Halil Duković naglašava da je Medojević ovom skandaloznom izjavom, prije svega, beskrupulozno uvrijedio građane islamske vjeroispovijesti, ali i sve one dobronamjerne ljude koji Crnu Goru prepoznaju kao svoj dom i oazu mutietničkog i multivjerskog sklada.

“Tako nevaspitano vrijeđati bilo koga na nacionalnoj i vjerskoj osnovi, može samo čovjek i političar koji ne želi dobro ni ovoj državi ni njenim građanima, kako god se zvali i izjašnjavali. Medojević je ovim skandalom ujedno i razotkrio ukupnu ideju politike koju predstavlja njegov, Mandićev, Bečićev i Abazovićev predsjednički kandidat. Čvrsto sam uvjeren da nijedan građanin Crne Gore neće i ne može nasjesti na prevaru koju pokušavaju da im podmetnu na predsjedničkim izborima”, kazao je Duković Dnevnim novinama.

Prema njegovim riječima, sada je sasvim jasno da je Đukanović jedini kandidat koji predstavlja istinski građansku, multivjersku i multinacionalnu Crnu Goru, te da će, kako je naveo, kao njen predsjednik, uz podršku svih manjinskih naroda, nastaviti da gradi skladno, stabilno i napredno društvo.

Iz Socijaldemokrata su u izjavi za Dnevne novine naveli da ne žele da gube vrijeme na komentarisanje nebuloznih izjava.

“Želimo da čestitamo skoro ucijelo ujedinjenoj opoziciji na njihovom kandidatu za predsjednika kojeg su autori ovakvih gnusnih i necivilizacijskih neistina predložili i onima iz malog ostatka te “evropske, građanske i multietničke” opozicije koji sa ovakvima žele da mijenjaju na bolje Crnu Goru”, poručio je portparol SD Stefan Šušter.

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleNa granici sa Bugarskom od Novopazarca zaplijenjeno pola kilograma srebrnog nakita
Next Article U Priboju najveće, a u Novom Pazaru najmanje plate
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Mundijal je umro, samo još ne zna za to

14/06/2026

Sandžaklije iz devet država u Frankfurtu: Zajedništvo koje se nije dalo zaustaviti

14/06/2026

Za obnovu Sahat-kule u Prijepolju odobreno pet miliona dinara

14/06/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

NAJNOVIJI ČLANCI

Mundijal je umro, samo još ne zna za to

Prijepoljska bitka: Smrt u vatri Jusuf-age i drugih pristalica autonomije Bosne

Sin Sandžaklije i Bosanke među vodećim naučnicima u Americi: Dr. Elmin Rahić razvija tehnologije budućnosti

Prošle su 34 godine od “žive lomače” u Višegradu: Najmlađa žrtva monstruoznog zločina bila je beba od dva dana

Sandžaklije iz devet država u Frankfurtu: Zajedništvo koje se nije dalo zaustaviti

Demonstranti srušili žičanu ogradu na još jednom gradilištu u Albaniji, odzvanjali uzvici “Revolucija”

Za obnovu Sahat-kule u Prijepolju odobreno pet miliona dinara

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.