Close Menu
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Dijaspora
  • Sport
  • Kultura
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
Home»Vijesti»Crna Gora»Dačić: Loša vijest ako nova vlada Crne Gore bude bez Srba
Crna Gora

Dačić: Loša vijest ako nova vlada Crne Gore bude bez Srba

Sandzacke.rsBy Sandzacke.rs16/07/2023Nema komentara2 Mins Read
Podijeli Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr Email Copy Link

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/www/users/sandzx/wp-content/themes/smart-mag/partials/single/featured.php on line 78
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Ukoliko nova vlada u Crnoj Gori bude bez Srba, kojih ima oko 30 odsto u toj zemlji, to će biti loša vijest, rekao je ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić.

On je kazao da bi to bila loša poruka da će se nastaviti negativan odnos prema Srbima.

Dačić je u intervjuu za “Politiku” rekao da je posjeta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića Srbiji bila vrlo važna i protekla je u najboljoj mogućoj atmosferi.

“Poslije dugo vremena imali smo važan sastanak na najvišem nivou, na nivou dva predsjednika, i potvrdilo se da su Srbija i Crna Gora dvije najbliže države u regionu, i tako treba da bude. Važno je što je predsjednik Milatović poslije Brisela u svoju prvu posjetu došao baš u Beograd, jer je to jak signal da će naši odnosi normalizuju i da sa političkim promjenama u Podgorici idemo još bliže jedni drugima”, rekao je Dačić.

On je istakao da dvije zemlje sada imaju otvorenu i prijateljsku komunikaciju, pa će probleme mnogo lakše rješavati.

“Bar se nadamo. Loša vijest će da bude ako nova vlada Crne Gore bude bez Srba, kojih ima oko 30 odsto u toj zemlji. To je loša poruka da će se nastaviti negativan odnos prema Srbima”, kazao je Dačić.

On je siguran da ćemo brzo imati nova rješenja za ambasadore u Podgorici i Beogradu.

“Srbija i Crna Gora su zaslužile da imaju najbolje odnose”, navodi Dačić.

Crna Gora Ivica Dačić
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Copy Link
Previous ArticleOštra reakcija iz Vojvodine: Srbija je sigurna kuća za ratne zločince i njihove simpatizere
Next Article Kandić osudila nagrađivanje studentica koje su veličale ratne zločine
blank
Sandzacke.rs

Vezani članci

Netanyahu: Dok sam ja premijer Izraela, Iran neće imati nuklearno oružje, to je moja životna misija

16/06/2026

Sport i turizam u jednom: Atletski savez Srbije staje iza Pazarskog polumaratona

15/06/2026

Od sebilja do Bosfora: Humanitarna avantura koja počinje u Novom Pazaru

15/06/2026
Add A Comment
Leave A Reply Cancel Reply

Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.

NAJNOVIJI ČLANCI

Fatimija (Gradska) džamija: Ljepotica Sandžaka i ponos Tutina

Jasmina Ahmetspahić: Vila što odabra dostojanstvo

U Mostaru, Banjoj Luci i Sarajevu Mundijal otkriva podjele dublje od fudbala

Direktor Tehničke škole u Tutinu odgovorio na pritužbe: “Rekreacioni centar glavni uzrok problema”

Najbolji pružaoci namjenskih servera u Evropi: Operater data centra ili servisni provajder?

Procurio dokument od 14 tačaka: Objavljen historijski sporazum SAD-a i Irana, Teheran može da slavi

Ratni zločinac želi u Vučićevu fotelju? Šešelj najavio moguću kandidaturu za predsjednika Srbije

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • O nama
  • sandzacke.novine@gmail.com
  • privacy
  • Impressum
© 2011-2025 Sandzacke.rs. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.