Close Menu
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
  • Izbori 2023
  • Sport
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook X (Twitter) Instagram
Sandzacke.rs
PRETPLATA
  • Vijesti
    • Sandžak
    • Regija
    • Svijet
    • Crna hronika
    • Crna Gora
    • Srbija
  • Izbori 2023
  • Sport
  • Bošnjaci
  • Stav
  • Magazin
  • Lifestyle
  • Retrovizor
Sandzacke.rs
Home»Izbori 2022»Ašćerić (SDA Sandžaka): Glasajte po svojoj savjesti, a protiv Vučića

Ašćerić (SDA Sandžaka): Glasajte po svojoj savjesti, a protiv Vučića

Sandzacke.rs28/03/20220
Podijeli Facebook Twitter Copy Link Email Telegram
Screenshot: Facebook/SDA Sandžaka
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email Copy Link

Kandidat za narodnog poslanika sa liste “SDA Sandžaka – dr. Sulejman Ugljanin”, Emir Ašćerić danas je poručio da se na ovim izborima mora poraziti politika “Velike Srbije”.

Ašćerić je na konferenciji za medije najprije predstavio da su prioritetni projekti ove liste izgradnja autoputa Beograd – Bar koji će prolaziti kroz Sandžak preko Pešterske visoravni, kao i izgradnja magistralnog gasovoda Aleksandrovac – Tutin, koji bi bio trasiran preko Brusa, Kopaonika, Raške i Novog Pazara.

Kako je dodao, jedan od prioriteta je i putni pravac Prijepolje-Aljinoviće, koji predstavlja najkraću vezu Prijepolja i Priboja na trasi autoputa preko Pešteri.

“Među važnim projektima su i završetak zaobilaznice oko grada Novog Pazara, regionalna putna mreža u cilju povezivanja sandžačkih opština, regionalna razvojna zona Tutin, kao i formiranje industrijske zone u Brodarevu i formiranja opštine Brodarevo”, naglasio je Ašćerić.

Kazao je da je od vitalnog značaja izgradnja elektro-energetskih objekata neophodnih za razvoj Sandžaka, ali i regionalna sanitarna deponija i transfer stanice za opštine Prijepolje, Priboj, Novu Varoš i Sjenicu.

Nastavka i završetak “Program povratka i održivog opstanka prognanih i interno raseljenih Bošnjaka opštine Priboj“ će biti u fokusu našeg djelovanja, rekao je Ašćerić.

“Moramo da porazimo ideju Velike Srbije, koja je donijela nesreću svim narodima na Balkanu”, poručio je na kraju svog izlaganja.

Na upit novinara kojeg će predsjedničkog kandidata njihova lista podržati, Ašćerić je kazao da građani Sandžaka trebaju da glasaju za onog kandidata koji će donijeti promjene.

“Oni koji glasaju za Vučića i njegove koalicione partnere u Sandžaku direktno ugrožavaju suverenitet Bosne i Hercegovine kao države i biće odgovorni za nesreće koje planira velikosrpska politika u Bosni i na Kosovu”, istakao je kandidat za narodnog poslanika Emir Ašćerić.

Izvor: SNews.rs

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Vezani članci

Čuveno biračko mjesto 60 u Sjenici: Na referendumu svi glasali, ali ih izbori “nisu zanimali”

05/04/2022

Muftijin amanet u Sjenici pobijedio sa skoro natpolovičnom većinom glasova

04/04/2022

Rasim iznevjerio Acu: U Beograd mu iz Pazara nosi samo 14.000 glasova!

04/04/2022
NAJNOVIJI ČLANCI

SDP Prijepolje: SPP zloupotrebljava informacije da obmane javnost

04/12/2023

Preokret u Prištini: Bivši Pacolijev savjetnik uhapšen zbog ubistva supruge

04/12/2023

Kamberović odustao od duela: Mujagić objasnio ko je legalni predsjednik opštine Sjenica

04/12/2023

Erdogan nazvao Netanyahua koljačem Gaze: “Mora mu se suditi za ratne zločine”

04/12/2023
  • O nama
  • [email protected]
  • privacy
© 2011-2024 Sandzacke.rs

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.